27.3 C
marți, 16 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportTenisIrina Bara și Andreea Mitu au cedat în finala de la Maribor

Irina Bara și Andreea Mitu au cedat în finala de la Maribor

Jucătoarele românce de tenis Irina Bara şi Andreea Mitu au fost învinse de rusoaicele Sofia Lansere/Anastasia Tihonova cu 6-3, 6-2, sâmbătă, în finala probei de dublu din cadrul turneului ITF de la Maribor (Slovenia), dotat cu premii totale de 40.000 de dolari. Principalele favorite au obţinut victoria după o oră şi 12 minute.

Româncele nu au reuşit niciun break în acest meci, deşi au avut cinci şanse de a câştigat contra serviciului.

Lansere şi Tihonova jucaseră un singur meci la Maribor până în finală, în sferturi. El au intrat direct în această fază, iar în semifinale au beneficiat de neprezentarea adversarelor.