9.5 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportTenisSă vină titlul! Jaqueline Cristian, victorie cu Krunic şi calificare în semifinale la Nur-Sultan

Jaqueline Cristian s-a calificat joi în semifinalele turneului de categorie „WTA 250″ de la Nur-Sultan (Kazakhstan), performanţă remarcabilă pentru sportiva noastră. Aceasta a trecut în sferturi de Aleksandra Krunic (Serbia, 166 WTA), scor 6-4, 6-3. Meciul a durat o oră şi 20 de minute.

Pentru un loc în finală, Jaqueline se va confrunta cu belgianca Alison Van Uytvanck (89 WTA şi favorită 2).

Prin calificare în semifinale, sportiva noastră și-a asigurat un premiu în valoare de 10.100 de dolari şi 110 puncte WTA (se află pe locul 111 în clasamentul în timp real – cea mai bună clasare din carieră).

Citeşte şi: Gabi Ruse continuă să fie perfectă la Chicago! Victorie cu Kozlova, urmează Svitolina!