38.3 C
sâmbătă, 31 iulie, 2021
Știri de ultima orăSportTenisA ieșit perfect! Monica Niculescu și Gabi Ruse au ridicat trofeul de la Nottingham!

Totul a fost perfect pentru Monia Niculescu și Gabi Ruse la Nottingham! Perechea română a câştigat, sâmbătă, turneul ITF de la Nottingham, cu premii totale de 100.000 de dolari. Niculescu şi Ruse (favorite 4) au învins în finală echipa Priscilla Hon şi Storm Sanders (Australia), scor 7-5, 7-5. Meciul a durat o oră și 20 de minute.

Ambele seturi s-au încheiat cu scor identic, 7-5, dar jocul a fost unul destul de palpitant. De fiecare dată, adversarele româncelor au condus cu câte un break în fiecare set, dar sportivele noastre au revenit spectaculos.

Monica Niculescu a participat la Nottingham şi la simplu, dar a fost învinsă în optimi de Tsvetana Pironkova (Bulgaria, 113 WTA), scor 2-6, 6-3, 6-3.