6.4 C
marți, 19 martie, 2024
Știri de ultima orăSportTenisTecău şi Rojer, în sferturi la Hamburg după abandonul lui Cabal şi Farah

Tecău şi Rojer, în sferturi la Hamburg după abandonul lui Cabal şi Farah

Perechea româno-olandeză Horia Tecău/Jean-Julien Rojer s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis de la Hamburg (ATP). Aceştia au profitat de abandonul columbienilor Juan Sebastian Cabal/Robert Farah, marţi, la scorul de 6-6. Meciul s-a încheiat după doar 51 de minute.

Tecău şi Rojer şi-au asigurat un cec de 13.570 euro şi 90 de puncte ATP la dublu, informează Agerpres.

Cuplul româno-olandez are acum 8-4 în meciurile directe cu columbienii Cabal/Farah, aceasta fiind a treia victorie consecutivă.

În sferturi, Tecău şi partenerul său vor juca împotriva învingătorilor din meciul Frederik Nielsen (Danemarca)/Tim Puetz (Germania) – Nicolas Mahut/Fabrice Martin (Franţa).

Citeşte şi: Niculescu, Cristian şi Paar, continuă în calificările de la Roland Garros