12.3 C
Știri de ultima orăSportTenisTecău şi Rojer s-au „împotmolit” în primul tur la Roma

Tecău şi Rojer s-au „împotmolit” în primul tur la Roma

Tecău şi Rojer nu au „suprevieţuit” prea mult la Roma. Perechea româno-olandeză a pierdut chiar în primul meci al turneului italian, în faţa lui Koolhof şi Mektic, scor 4-6, 4-6. Partida a durat o oră şi 27 de minute.

Break-urile au predominat în primul set al întâlnirii. Koolhof şi Mektic au reuşit să se desprindă prima dată la 3-1, dar sportivii noştri au revenit şi au restabilit egalitatea. Imediat, cuplul croato-olandez a reuşit un nou break, care s-a arătat decisiv. A fost 6-4 pentru adversarii lui Tecău şi Rojer în primul act.

Nici în setul al doilea sportvii noştri nu au avut parte de prea multe reuşite, în timp ce adversarii au ştiut să profite exact în momentele oportune. S-a încheiat 6-4, 6-4, iar Tecău şi Rojer au părăsit prematur turneul din Italia.

De menţionat că Koolhof şi Mektic au ajuns până în finala turneului de la US Open în acest an. Cei doi au pierdut, însă, meciul din ultimul act, în faţa echipei Pavic/Soares, scor 7-5, 6-3.

Citeşte şi: Begu, în formă maximă la Roma! Victorie la pas cu Elisabetta Cocciaretto