16.2 C
marți, 30 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportTenisTecău şi Rojer, învinşi în sferturi la Montpellier

Tecău şi Rojer, învinşi în sferturi la Montpellier

Perechea formată din tenismanul român Horia Tecău şi olandezul Jean-Julien Rojer a fost învinsă joi de cuplul Dominic Inglot (Marea Britanie)/Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan), cu 7-6 (4), 5-6 (4), 11-9. Partida a contat pentru sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului ATP de la Montpellier (Franţa).

Tecău şi Rojer, favoriţii numărul doi, s-au înclinat după o oră şi 47 de minute. Ei au ratat trei mingi de set la 6-5 în primul act. În super tiebreak, Tecău şi Rojer au irosit şi o minge de meci, la 9-8.

Inglot şi Qureshi şi-au luat revanşa după ce au fost învinşi de Tecău şi Rojer în primul tur la Australian Open, luna trecută, cu 6-1, 3-6, 6-2.

Tecău şi partenerul său au primit un cec de 4.870 euro şi 45 de puncte ATP la dublu.

Citeşte şi: Adversar modest, puncte importante