25.5 C
marți, 7 mai, 2024
Știri de ultima orăSportTenisTsitsipas, de nerecunoscut. Reacție ciudată a grecului în meciul cu Kyrgios

Tsitsipas, de nerecunoscut. Reacție ciudată a grecului în meciul cu Kyrgios

-

Stefanos Tsitsipas a oferit un moment mai puțin obișnuit pe terenul de tenis. Supărat că jocul nu mergea așa cum plănuise, grecul a dat cu racheta și l-a lovit fără să vrea pe tatăl său. A fost nevoie și de intervenția mamei pentru ca deținătorul titlului de la Turneul Campionilor să se calmeze și să reintre în joc.

După ce și-a rupt racheta și l-a accidentat și pe tatăl său, Stefanos a primit un avertisment din partea arbitrului de scaun. Nu a fost însă singurul. Tsitsipas a mai primit încă unul și în setul al doilea, după ce a trimis o minge în zona în care se afla echipa sa.

Incidentul este cu atât mai ciudat cu cât adversarul grecului, Nick Kyrgios, era recunoscut în circuit pentru „derapajele” pe care le arată pe terenul de tenis.

Tsitsipas (liderul echipei Greciei) a pierdut meciul cu Nick Kyrgios de la ATP Cup, scor 6-7(7), 7-6(3), 6-7(5). A fost un meci de mare luptă, care s-a întins pe durata a două ore și 38 de minute.