17.8 C
Știri de ultima orăSportTenisMihaela Buzărnescu, eliminată în optimi la Bronx Open (WTA)

Mihaela Buzărnescu, eliminată în optimi la Bronx Open (WTA)

Jucătoarea de tenis Mihaela Buzărnescu a fost eliminată în optimile de finală ale turneului WTA de la New York, Bronx Open, dotat cu premii totale în valoare de 250.000 dolari. Miki a fost învinsă în trei seturi, 1-6, 6-3, 6-3, de rusoaica Ana Blinkova, într-o partidă disputată miercuri seară.

Buzărnescu (31 ani), ocupanta locului 136 în ierarhia mondială, a fost recompensată un cec de 3.310 dolari şi 30 de puncte WTA, pentru participarea la această competiţie, informează Agerpres.

Blinkova, intrată pe tabloul principal al turneului newyorkez ca „lucky loser”, o va avea ca adversară în turul următor pe principala favorită, chinezoaica Qiang Wang, care a dispus la rândul ei, cu 6-1, 6-4, de franţuzoaica Fiona Ferro.