22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalHandbal (m) / Universitatea Craiova, out din Cupa României încă din primul tur

Handbal (m) / Universitatea Craiova, out din Cupa României încă din primul tur

Echipa masculină de handbal Universitatea Craiova a pierdut calificarea în turul secund al Cupei României, după eşecul înregistrat pe teren propriu în faţa formaţiei CSU Oradea, scor 28-36. Partida a fost controlată în totalitatea de gruparea bihoreană, care şi-a asigurat o oarecare „linişte“ în joc încă de la pauza mare.

Încă din primele minute, oaspeţii au trecut la conducere şi s-au distanţat convingător la jumătatea meciului (9-18). Partea secundă a fost ceva mai echilibrată, dar alb-albaştrii nu au reuşit să reintre în joc şi să întoarcă soarta partidei.

Universitatea Craiova: Gheorghiță, Dumuță, Matei – Ianăși 7 (1 din 7 m), M.Păun 5, Alniți 5, Rușeanu 4 (1 din 7 m), Ghimpău 3 (2 din 7 m), Iovănescu 2, Trandafirescu 1, Coadălată 1, Micu, Nica, Tudosie, Bârlea. Antrenori: Costin Dumitrescu, Cătălin Popescu.

Citeşte şi: Handbal (f) / E timpul revenirii! SCMU Craiova primeşte vizita Bistriţei