16.2 C
vineri, 3 mai, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalCalculele calificării României în sferturile CM! Care vor fi următoarele adversare

Echipa națională de handbal feminin a României s-a înclinat în faza Danemarcei, scor 23-39, însă avea deja în buzunar biletele pentru faza grupelor principale. Aici, însă, elevele lui Florentin Pera vor intra cu numai două puncte, deoarece se preia punctajul obținut în fața adversarelor care, la rândul lor, au trecut de grupele preliminare. În cazul nostru, victoria cu Serbia ne asigură deja două puncte.

România va da piept cu Germania, Japonia și Polonia și este sigură că va încheia pe una dintre primele două poziții ale clasamentului, singurele calificante, în cazul în care va obține trei victorii.

11 decembrie, ora 19:00 » Polonia – România

Citeşte şi: Florentin Pera, după 23-39 cu Danemarca: „În prima repriză am pierdut meciul!“