14.7 C
Știri de ultima orăSportHandbalHandbal / SCM Craiova şi-a îndeplinit misiunea şi a luat punctele de la Mioveni

Handbal / SCM Craiova şi-a îndeplinit misiunea şi a luat punctele de la Mioveni

SCM Craiova a câștigat meciul jucat la Mioveni, scor 31-29, în etapa cu numărul 18 din cadrul Ligii Naționale de handbal feminin. Formaţia lui Bogdan Burcea a fost aproape în permanenţă cu un pas înaintea adversarelor şi astfel a obţinut o victorie importantă în economia clasamentului Ligii Florilor.

Gruparea din Bănie a făcut o primă repriză bună, în special pe fază ofensivă şi a condus la pauză cu scorul de 19-15. Gazdele au revenit în partea secundă și au reușit să restabilească egalitatea, scor 26-26 în minutul 50. Oltencele au fost mai atente pe final, au demonstrat că formează echipa mai puternică și au reușit în cele din urmă să își treacă în cont cele trei puncte.

Menţionăm că, la revenirea pe teren după accidentare, Cristina Zamfir Burcea a marcat 4 goluri pentru Craiova.

SCM Craiova: Curmeț, Șușnea – Krpez 12, Rocha 4, Zamfir-Burcea 4, Ruth 3, Țicu 3, Andrei 2, Bak 2, Rodriguez 1, Vâlcan, Cace. Antrenor: Bogdan Burcea.

Duminica viitoare, SCM Craiova dă piept cu CSM București într-o confruntare programată de la ora 17.30 în Sala Polivalentă.

Citeşte şi: Handbal / Din: „O victorie mare cu Feroe și mai putem obține încă două“