10 C
Știri de ultima orăSportHandbalSCM Craiova, de nerecunoscut în deplasarea de la Brăila

SCM Craiova, de nerecunoscut în deplasarea de la Brăila

Handbalistele de la SCM Craiova trebuie să uite cât mai rapid deplasarea de la Brăila, din acest sezon. Duminică după-masă, formaţia alb-albastră a cedat în faţa Dunării, scor 30-21, după un meci în care gazdele s-au aflat în permanenţă la conducere şi nu au avut emoţii în niciun moment. Partida a contat pentru etapa a 4-a din Liga Florilor.

Prima repriză a fost cea care a stabilit, oarecum, învingătoarea. Dunărea s-a desprins rapid în meci şi a profitat de fiecare greşeală ofensivă şi defensivă a echipei lui Bogdan Burcea. La pauză, scorul era 15-6, iar misiunea Craiovei deja devenise aproape imposibilă. La reluare, jocul s-a mai echilibrat, dar diferenţa nu a scăzut suficient astfel încât să se schimbe soarta învingătoarei. S-a încheiat 30-21, iar SCM Craiova a înregistrat cel de-al doilea eşec consecutiv.

Până în prezent, SCM are două victorii şi două înfrângeri în noul sezon.

Citeşte şi: Volei (M) / SCMU Craiova, victorie cu 3-0 și în fața campioanei Muntenegrului