11.2 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalPas încă o dată Mondialului! România, victorie doar de palmares în returul cu Macedonia

Naționala masculină de handbal a României a învins reprezentativa Macedoniei de Nord, scor 24-22, în returul play-off-ului pentru Campionatul Mondial, însă victoria este inutilă, pentru că în tur adversarii s-au impus cu 30-22. Astfel, trupa lui Xavi Pascual va mai absenta de la un turneu final extrem de important.

Prima repriză a partidei din sala Dinamo a fost condusă de macedoneni, însă la pauză s-a intrat la egalitate, scor 12-12. După revenirea de la cabine, România a început atacurile constante și a preluat conducerea, care a rămas până la finalul meciului.