12 C
vineri, 10 mai, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalDebut perfect în Divizia A! Handbaliștii Craiovei au învins-o clar pe Tg. Jiu

Debut perfect în Divizia A! Handbaliștii Craiovei au învins-o clar pe Tg. Jiu

Handbaliștii de la Universitatea Craiova au parte de un start de sezon perfect în Divizia A1! Făcând parte din Seria C, alături de echipe importante, băieții lui Popescu au trecut făcă probleme de formația Constantin Brâncuși Tg. Jiu, chir în deplasare, scor 27-19. Partida s-a disputat în ala Liceului Tehnologic, din Comuna Runcu.

Încă din prima repriză alb-albaștrii au trecut la conducerea jocului și, chiar dacă la pauză nu au avut un avantaj confortabil (12-9), victoria a venit fără doar și poate. La reluarea jocului, Ianași și compania s-au distrat pe teren, au înscris de câte ori au avut ocazia și s-au distanțat decisiv în meci. S-a încheiat la o diferență de opt goluri în favoarea Craiovei, scor 27-19.

Pentru Universitatea Craiova va urma un nou meci în deplasare, de această dată la Reșița, pe 25 septembrie.