10.3 C
Știri de ultima orăSportHandbalLecţie de handbal! Universitatea Craiova a „dat de pământ“ cu CNOPJ Bucureşti

Lecţie de handbal! Universitatea Craiova a „dat de pământ“ cu CNOPJ Bucureşti

După victoria de joi, cu formaţia Constantin Brâncuşi Tg. Jiu, handbaliştii Universităţii Craiova au făcut ce au vrut, astăzi, cu CNOPJ Bucureşti. A fost o victorie lejeră pentru băieţii lui Cătălin Popescu, scor 39-23, la capătul unui meci controlat în totalitate.

Încă din primele minute handbaliştii olteni au preluat autoritar conducerea meciului şi inclusiv a scorului de pe tabelă. După primele 30 de minute de joc, alb-albaştrii aveau un avantaj de cinci goluri, scor 18-13. În partea a doua, bucureştenii nu au mai contat în teren, timp în care gruparea din Bănie s-a distanţat din ce în ce mai mult pe tabelă. La final s-a înregistrat o victorie categorică, scor 39-23.

Universitatea Craiova: Lupitu, Gheorghiţă: Bouroş, Budoiu (4), Coadălată (2), Guşatu (2), Ianăşi (6), Iovănescu (4), Luntraru (3), Ruşeanu (1), Micu (5), Neacşu (3), Pătru (1), M. Păun (5), Codruţ Păun (3). Antrenor: Cătălin Popescu.

Nu va fi nicio zi de pauză pentru craioveni, pentru că sâmbătă, de la ora 14.30, va urma partida cu Dobrogea Sud.

Citeşte şi: Început cu brio! Handbaliştii Universităţii, victorioşi cu Tg. Jiu