10.6 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalSCM Craiova - Rapid 19-23 / Oltencele, tot mai aproape de subsolul clasamentului

SCM Craiova – Rapid 19-23 / Oltencele, tot mai aproape de subsolul clasamentului

Probleme din ce în ce mai mari la SCM Craiova. Handbalistele lui Bogdan Burcea trec printr-o perioadă neagră în campionat, iar astăzi au înregistrat un nou rezultat negativ. Oltencele au cedat în fața formației Rapid București, cu scorul de 19-23, după un meci în care gruparea bucureșteană s-a aflat mai mereu la conducere. Partida a contat pentru etapa a 8-a din Liga Florilor.

Diferența dintre cele două formații s-a făcut, practic, în prima parte a meciului. Din minutul 10 al întâlnirii, Craiova nu a mai punctat o bună perioadă de joc, timp în care adversarele au înscris nu mai puțin de șase goluri consecutive. Din acel moment, munca fetelor lui Bogdan Burcea a devenit una foarte grea, iar acest lucru s-a resimțit și pe terenul de joc. Chiar dacă s-au apropiat de adversare în repriza secundă, punctele au ajuns, într-un final, tot la Rapid.

SCM Craiova: Dzhukeva, Curmenț, Chetraru – Cace (), Ion (1), Gogoșeanu, Orșivschi (1), Colac (2), Nica (4), Zamfir (5), Andrei (4).

De menționat că pentru această partidă, tehnicianul Craiovei, Bogdan Burcea, nu s-a putut baza pe serviciile mai multor jucătoare importante, printre care și Ana-Maria Țicu și Ana-Maria Savu.

Program Liga Florilor – etapa a 8-a:

Miercuri, 27 ianuarie: Dacia Mioveni – CSM Galați 29-26, „U” Cluj – CSM Slatina 27-29, CSM București – Gloria Bistrița 28-23;
Joi, 28 ianuarie: Gloria Buzău – Activ Ploiești 27-27, Măgura Cisnădie – Minaur Baia Mare 21-25, SCM Rm.Vâlcea – Dunărea Brăila 20-18, SCM Craiova – Rapid București 19-23.