7 C
Știri de ultima orăSportHandbalHandbal / CSM Slatina, înfrângere categorică la Brăila

Handbal / CSM Slatina, înfrângere categorică la Brăila

Echipa feminină de handbal CSM Slatina a fost învinsă, miercuri seară, cu scorul de 34-21, de Dunărea Brăila, într-un meci contând pentru etapa a 3-a din Liga Florilor.

Formaţia Victorinei Bora a început slab meciul de la Brăila, iar în minutul 12, scorul pe tabelă arăta 9-1 în favoarea gazdelor. Până la pauză, slătinencele au mai recuperat din deficit, dar în partea secundă Brăila a făcut legea pe teren şi s-a impus cu scorul de 34-21.
A fost a doua înfrângere a Slatinei în acest sezon, după 23-30 cu SCM Vâlcea pe teren propriu.

CSM Slatina: Stan, Nagy, Dulgheriu – Cîrligeanu (1), Corban (2), Ostase (5), O. Andrei (2), Stoicănescu (2), Fulgoi (2), Chitacu (5), Vasiliu, I. Andrei, L. Popescu (1), Şchiopu (1).

În etapa următoare, CSM Slatina se va deplasa la Braşov, pentru duelul cu Corona. Meciul este programat sâmbătă, de la ora 18.00.