22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalIvaylo Petev nu mai este antrenorul Ştiinţei! Ratarea obiectivelor i-a fost „fatală“

Aventura lui Ivaylo Petev pe banca celor de la Universitatea Craiova s-a încheiat. Clubul din Bănie şi tehnicianul bulgar s-ar fi înțeles deja în privința rezilierii. De asemenea, Petev şi-a luat rămas bun de la jucători, după ce în cursul zilei de miercuri s-a prezentat la antrenamentul oltenilor.

În cele 20 de meciuri petrecute pe banca Universităţii, Ivaylo a înregistrat 10 victorii, 5 egaluri și 5 înfrângeri. Într-un interval de doar trei zile, echipa a ieșit din lupta pentru cele mai importante obiective. Mai întâi a fost înfrângerea cu Oțelul Galați din sferturile de finală ale Cupei României, scor 0-1 după prelungiri. Ulterior, pe Arena Naţională, Universitatea Craiova a pierdut derby-ul cu FCSB, scor 0-2, și practic și-a luat adio de la titlu.

Alături de Petev au plecat Kozlic Admir şi Adi Adilovic, antrenori secunzi, dar și Csaba Gabris, preparatorul fizic.

Citeşte şi: Fotbal (f) / România merge „ceas“ în preliminariile EURO 2025