18.4 C
vineri, 17 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalOlimpiu Moruțan a marcat în Cupa Turciei

Olimpiu Moruțan a marcat în Cupa Turciei

Ankaragucu a obținut marți calificarea în optimile de finală ale Cupei Turciei, după ce a învins-o pe Rizespor cu scorul de 3-1. La echipa gazdă a evoluat din primul minut şi Olimpiu Moruțan. Internaţionalul român şi-a pus amprenta asupra jocului. El a stabilit rezultatul final în prelungirile reprizei secunde dintr-o lovitură de la 11 metri (’90+8). Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Guneren (’57) și Cigerci (’90+7 – penalti). Rizespor a marcat prin Pala (’83).

Celelalte rezultate din 16-imi: Karagumruk – Kirklarelispor 2-0, Kasimpasa – Bandirmaspor 0-1, Hatayspor – Sakaryaspor 5-1, Ankaragucu – Rizespor 3-1, Beşiktaş – Eyupspor 4-0.

Astăzise dispută următoarele jocuri: Gaziantep – Bodrumspor în desfăşurare, ora 16.00: Alanyaspor – Samsunspor, ora 18.00: Adana Demirspor – Erzincanspor, ora 20.00: Fenerbahce – Adanaspor.

Citeşte şi: Universitatea Craiova l-ar „pasa“ pe Işfan la Petrolul