20.1 C
sâmbătă, 27 iulie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalDennis Man, gol și două assit-uri pentru Parma în meciul cu Ternana

Dennis Man, gol și două assit-uri pentru Parma în meciul cu Ternana

Dennis Man a încheiat anul 2023 cu o partidă foarte bună în tricoul celor de la Parma. Internaționalul român a marcat un gol și a oferit două pase de gol în victoria obținută de echipa sa contra celor de la Ternana. Parma a câștigat cu scorul de 3-1 meciul din etapa a 17-a din Serie B.

Raimondo (’8) a deschis scorul pentru Ternana, dar Man a restabilit egalitatea două minute mai târziu. Mai mult de atât, Dennis Man a contribuit decisiv la următoarele două goluri ale celor de la Parma. A oferit pasele de gol pentru Cyprien și Bernabe, marcatorii din minutele 52 și 55.

Internaționalul român a fost schimbat de pe teren în minutul 71.

Pentru evoluția spectaculoasă de sâmbătă, Man a primit nota 9,4 din partea celor de la SofaScore. A fost, de fapt, cea mai mare notă primită de vreun jucător la Parmei.

Valentin Mihăilă a fost rezervă astăzi.

În actualul sezon, Dennis Man are 7 goluri marcate pentru Parma, el aflându-se pe locul trei în ierarhia marcatorilor din Serie B.

Parma este lider în Serie B, cu 38 de puncte. Podiumul este completat de Venezia, cu 34, și Cremonese, cu 32.