20.6 C
sâmbătă, 27 iulie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalUTA – „U“ Craiova 2-2 | Alex Crețu: „Jocul nu arată cum trebuie“

UTA – „U“ Craiova 2-2 | Alex Crețu: „Jocul nu arată cum trebuie“

Universitatea Craiova a etalat un joc foarte slab în primele 30 de minute ale meciului cu UTA, de la Cluj, iar apoi a luptat din greu pentru egalare. Alex Crețu, folosit și în meciul de la Cluj fundaș central după accidentarea lui Screciu, a admis că lucrurile nu au stat așa cum și-au dorit alb-albaștrii.

„Am început inacceptabil! Nu avem voie să începem așa. Primisem în 15 minute două goluri și nu am explicație. Ne pare rău că pierdem puncte ușor cu echipe mai slab cotate decât noi și jocul nu arată cum trebuie.

Și-au câștigat ultimele meciuri, dar e mai puțin important ce fac restul dacă noi nu ne câștigăm meciurile. Nu știu cât de în spate suntem. În seara asta suntem pe doi. Ne lipsește constanța, pentru că pierdem puncte ușor.

Cei din conducere vor analiza. Poate vor fi veniri, plecări… Pot să zic că Screciu a făcut ruptură și de aceea am primit golul doi“, a afirmat Alexandru Crețu, la Digi Sport.