13.3 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalMaxim şi Drăguş au adus victoria echipei antrenate de Şumudică

Maxim şi Drăguş au adus victoria echipei antrenate de Şumudică

Fotbaliştii români Alexandru Maxim şi Denis Drăguş au marcat golurile prin care echipa antrenată de Marius Şumudică, Gaziantep FK, a învins-o pe Caykur Rizespor cu scorul de 2-0, luni, pe teren propriu, într-un meci din etapa 11 a campionatului Turciei. Maxim a deschis scorul din penalty (’20), iar Drăguş a „închis“ tabela (’50).

Mijlocaşul Alexandru Maxim, care a evoluat 81 de minute, a reuşit primul său gol în acest sezon, în 10 partide, informează Agerpres.

Drăguş, care a fost schimbat în minutul 90+1, are 3 goluri marcate în 7 partide în stagiunea în curs.

Portarul Florin Niţă a fost integralist la gazde şi a primit un cartonaş galben în minutul 75. Integralist a fost şi fundaşul brazilian Junior Morais (ex-Astra Giurgiu, FCSB, Rapid).
Gaziantep FK ocupă la locul 13 (din 20 de echipe), cu 12 puncte.

Citeşte şi: Ekstraklasa | Bogdan Racoviţan, marcator pentru Rakow