15.6 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalAndrei Burcă a dat gol la primul meci pentru Al-Okhdood

Andrei Burcă a dat gol la primul meci pentru Al-Okhdood

Fundaşul român Andrei Burcă a marcat pentru noua sa echipă, Al-Okhdood Club, în prima etapă a campionatului de fotbal al Arabiei Saudite. S-a întâmplat luni seară, în meciul terminat la egalitate cu Al-Shabab, 1-1, în deplasare.

Fostul fotbalist al CFR Cluj a înscris din penalti în minutul 41. Gazdele au reuşit egalarea după pauză, prin Ahmed Abdou (’66).

Andrei Burcă a jucat tot meciul la nou-promovata în prima ligă, iar Florin Tănase a fost înlocuit în minutul 74, informează Agerpres.

Abha Club, noua echipă a lui Ciprian Tătăruşanu, fără goalkeeper-ul român în lot, a pierdut acasă cu Al Hilal, scor 1-3. Toate golurile oaspeţilor din meciul de luni au fost reuşite de Malcom.

Fundaşul Alin Toşca a avut parte de un debut reuşit la Al-Riyadh, 1-0 cu Al Wehda, duminică.

Sâmbătă, Damac FC, formaţie antrenată de Cosmin Contra, a fost întrecută în deplasare, de Al-Tai, cu 1-0.