17.8 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalAmical | ACSO Filiaşi s-a impus categoric în faţa formaţiei FCU II Craiova

Amical | ACSO Filiaşi s-a impus categoric în faţa formaţiei FCU II Craiova

-

ACSO Filiaşi s-a impus de o manieră categorică, cu 4-1, în partida amicală susţinută astăzi, pe teren propriu, în faţa echipei secunde a clubului FCU Craiova. Acesta a fost primul test al verii pentru gazde. S-au jucat 4 reprize a câte 30 de minute fiecare, astfel că Victor Naicu, respectiv Ovidiu Dănănae au utilizat toţi jucătorii pe care i-au avut la dispoziţie.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Eduard Dina, Răzvan Bălaşa şi Andi Manolache (2). Pentru FCU II a înscris Abey.

Vezi declaraţiile oferite de Victor Naicu, Eduard Dina şi Andi Manolache la finalul partidei!

Următorul test al echipei ACSO Filiaşi va avea loc sâmbătă, de la ora 10.00, la Cârcea, cu formaţia din localitate. Până atunci, băieţii lui Victor Naicu vor efectua şi vizita medicală. Aceasta este programată în două zile, joi şi vineri, la Policlinica pentru Sportivi din Craiova.

Citeşte şi: Laurenţiu Reghecampf, prezentat oficial la Universitatea Craiova