9.8 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalSuperliga | Poli Iaşi, învinsă de Radnicki Nis într-un meci amical

Superliga | Poli Iaşi, învinsă de Radnicki Nis într-un meci amical

Nou promovata Poli Iaşi a fost învinsă de Radnicki Nis cu scorul de 2-1 (1-1), luni, într-un meci amical susţinut în stagiul de pregătire de la Bansko (Bulgaria).

Brazilianul Jatoba a avut o bară (‘5) şi tot el a obţinut penaltiul transformat de Gabriel Vaşvari (’13).
Radnicki (locul 8 în Serbia) a egalat prin Nemanja Belakovic (’27). Şi sârbii au avut o bară în minutul 53, iar Pavle Ivelja a marcat golul victoriei în minutul 87.

Poli Iaşi: Celeadnic – Kouadio (’75, Martac), Katanec (’78, Ungurenaşu), Fl. Ilie (’62, Marchioni), S. Şerban (’35, Ştefanovici) – Vaşvari (’62, Tîncu), A. Roman (’75, Vojtus) – Gheorghiţă (’46, A. Dumitru; ’62, Harrison), Hlistei (’75, Cherman), R. Ion (’62, Phelipe) – Jatoba (’75, Al. Mogoş). Antrenor: Leo Grozavu.

Tot luni, formaţia din Copou a învins formaţia bulgară de ligă secundă Montana cu scorul de 3-1. Golurile moldovenilor au fost înscrise de Vojtus (’40), Istratie (’73) şi Harrison (’90).

Poli Iaşi va juca ultimul său test din acest stagiu contra formaţiei FC Krumovgrad (Bulgaria). Meciul este programat joi.

Citeşte şi: Neymar, amendă de milioane în Brazilia natală