10.6 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalClaudiu Bălan a marcat, din nou, pentru Giannina, în campionatul Greciei

Claudiu Bălan a marcat, din nou, pentru Giannina, în campionatul Greciei

Atacantul craiovean Claudiu Bălan a marcat un gol pentru PAS Giannina, care a învins-o pe Levadiakos cu scorul de 3-1, sâmbătă, în deplasare, într-un meci din etapa a 17-a din prima etapă a Greciei.

Fostul fotbalist al FCU Craiova a deschis scorul în finalul primei reprize (’45+1). Oaspeţii au mai înscris prin Rodrigo Erramuspe (’65) şi Georgios Pamlidis (’69).
Pentru Levadiakos, la care atacantul Adrian Petre nu a făcut parte din lot, a înscris Stavros Panagiotou (’88).

Claudiu Bălan, care a fost 86 de minute pe teren, a ajuns la 5 goluri marcate în 12 partide pentru Giannina.

În alt meci, PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a dispus de Lamia cu 3-0, în deplasare.