3.1 C
Craiova
duminică, 27 noiembrie, 2022
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 3 | Universitatea II Craiova şi ACSO Filiaşi, pregătite de luptă

Liga 3 | Universitatea II Craiova şi ACSO Filiaşi, pregătite de luptă

Echipa secundă a clubului Universitatea Craiova o va întâlni vineri, de la ora 17.00, pe stadionul „Extensiv“, pe CSO Petrolul Potcova, într-o partidă ce „deschide“ etapa 6 din Liga 3, seria 6. Disputa va fi arbitrată Cristian Vîrgolici (Brăila), ajutat la cele două linii de asistenţii Răzvan Ştefan Marin (Bucureşti) şi Marilena Cătălina Nan (Alexandria).
Observatori au fost desemnaţi Cristian Rouă (Bumbeşti Jiu), respectiv Marius Nicoară (Severin).

Cealaltă reprezentantă a Doljului, ACSO Filiaşi, va juca tot vineri, de la ora 17.00, dar în deplasare, la Armata Aurul Brad. Aceasta activează în Liga 3, seria 7. Arbitru central va fi Csaba Papp (Luduş), iar asistenţi Vlăduţ Gaşpar (Târgu Mureş) Radu Petrişor Moldovan (Sâncraiu de Mureş). Delegat de joc va fi Vasile Rad (Arad), iar observator arbitri Eugen Roşu (Bucureşti).

Liga 3, seria 6 – etapa 6

Vineri, 30 septembrie – ora 17.00: Universitatea II Craiova – Petrolul Potcoava.
Sâmbătă, 1 octombrie – ora 15.00: Sporting Roşiori – Minerul Costeşti, Cozia Călimăneşti – Flacăra Horezu, Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti.
Duminică, 2 octombrie – ora 15.00: CSM Alexandria – Cetatea Turnu Măgurele.

Clasament: 1. Alexandria 13 puncte (golaveraj 7-0), 2. Măgurele 12 (11-4), 3. Horezu 9 (7-8), 4. Roşiori 7 (8-3), 5. Craiova II 6 (8-2), 6. Dăeşti 6 (3-7), 7. Potcoava 5 (2-4), 8. Călimăneşti 5 (2-6), 9. Costeşti 4 (3-9), 10. Coloneşti 1 (1-9).

Liga 3, seria 7 – etapa 7

Vineri, 30 septembrie – ora 17.00: CSM Deva – Progresul Ezeriş, Gilortul Târgu Cărbuneşti – Viitorul II Pandurii Târgu Jiu, Armata Aurul Brad – ACSO Filiaşi.
Sâmbătă, 1 octombrie – ora 15.00: Voinţa Lupac – Jiul Petroşani, Retezatul Hațeg – Viitorul Şimian.

Clasament: 1. Cărbuneşti 12 puncte (golaveraj 10-6), 2. Deva 10 (12-2), 3. Petroşani 10 (11-4), 4. Lupac 10 (12-7), 5. Filiaşi 10 (6-6), 6. Şimian 7 (10-11), 7. Viitorul Pandurii II 5 (6-8), 8. Hațeg 2 (3-8), 9. Brad 1 (6-16), 10. Ezeriş 0 (5-13).

Citeşte şi: Universitatea Craiova – FC Voluntari | CCA a anunţat brigada disputei din Bănie

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS