12 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalUn gol a fost de ajuns! Voluntari a luat toate punctele din duelul cu FCU

Un gol a fost de ajuns! Voluntari a luat toate punctele din duelul cu FCU

FC Voluntari a învins-o pe FCU Craiova în primul meci al etapei a 11-a din Liga 1, scor 1-0. Victoria a fost una, oarecum, puțin surprinzătoare, având în vedere că oaspeții veneau cu un moral bun după victoria cu Rapid, din runda precedentă.

Unicul gol al meciului a fost reușit chiar îniante de pauză, în minutul 45+2, de către Droppa. Acesta a șutat la poartă, mingea a trecut de portarul Popa și a fost respinsă de fundașul central portughez după ce a trecut de linia porții. În partea a doua a meciului, Voluntari a ratat o lovitură de la 11 metri prin Florea, în min. 77.

FC Voluntari: Popa – Ricardinho (11, Droppa), Armaș, Matricardi – Costin, Aliji (80, Marrone), Meleke, Tavares (80, Achim), Rața – Damașcan (66, Florea), Nemec (66, Lopes). Antrenor: Antrenor: Liviu Ciobotariu.

FCU Craiova: Popa – Negru, Duarte, Papadopoulos, Van Durmen (46, Marquet) – Achim, Asamoah (89, Baeten), – Sidibe, Bauza, Bahassa (80, Ganea), Iancu (2, Grigore). Antrenor: Marius Croitoru.