7 C
Știri de ultima orăSportFotbalFCU Craiova, victorie importantă cu Rapid! Luptă acerbă la play-off

FCU Craiova, victorie importantă cu Rapid! Luptă acerbă la play-off

FCU Craiova a obținut o victorie extrem de importantă în etapa a 10-a din Superligă. Formația patronată de familia Mititelu a învins Rapidul cu scorul de 1-0 și a urcat, cel puțin pentru moment, pe un loc de play-off.

Chiar dacă formația din Giulești venea după mai multe rezultate pozitive în ultima vreme, se pare că FCU le-a pus încă o dată probleme și le-a luat toate punctele. De menționat că oaspeții au evoluat cu un om în minus din minutul 30, după ce Alexandru Ioniță a fost eliminat.

Unicul gol al partidei de la Tg. Jiu a fost înscris de către Sidibe, în minutul 55.

FCU Craiova: R. Popa – R. Negru, Duarte, Papadopoulos, Huyghebaert (21, Enache) – Van Durmen, Vl. Achim – Sidibe (Paramatti, 83), Baeten (54, Bauza), Bahassa – Iancu (83, Marquet). Antrenor: Marius Croitoru.

Rapid: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Jr. Morais – Kait (80, Papeau), Al. Albu (70, Crepulja), Al. Ioniță II – Sefer (Pănoiu, 70), Dugandzic, Mățan (46, Costache). Antrenor: Adrian Mutu.