10.3 C
Știri de ultima orăSportFotbalAmical / CSM Slatina, victorioasă în faţa Viitorului Pandurii. Oprescu: „Concurenţa este benefică“

CSM Slatina a susţinut astăzi cel de-al doilea amical al verii, reuşind să se impună la limită, scor 1-0, în incinta Complexului „1 Mai“, în faţa colegei de eşalon Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Golul care a făcut diferenţa a fost marcat de căpitanul Cătălin Doman, în prima repriză, dintr-o lovitură de la 11 metri. De menţionat faptul că testul s-a disputat pe durata a două reprize a câte 60 de minute fiecare.

„A fost un antrenament specific, într-o perioadă de acumulări. Mai avem trei săptămâni de pregătire, avem timp să lucrăm la cristalizarea unui prim unsprezece. Până atunci, ei trebuie să tragă tare în antrenamente şi, bineînţeles, în jocurile de pregătire, ca să poată să-şi câştige locul în primul unsprezece. Concurenţa este benefică”, a declarat antrenorul slătinenilor, Daniel Oprescu, pentru pagina oficială de Facebook.

CSM Slatina, prima repriză: Preduţ – Dinu, Sălcianu, Manea, Ionuţ Mitran (Stan Abel), Traşcu, Şerban, Remus Trancă (Deta), Cătălin Doman (Popovici), David Oprescu (Constantin Radu), Lazăr (Luis Niţu).
CSM Slatina, repriza a doua: Pop – Pisăru, Bărbuţi, Gherghe, Stan Abel (Beniamin Enache), Dorin Toma, Alexandru Neagu, Deta (Cristi Dinu), Popovici (Necşulescu), Constantin Radu (Leaţă), Luis Niţu (Marius Neicu).

În primul test, CSM Slatina a pierdut la Craiova, cu 5-0, în faţa formaţiei FCU.

Citeşte şi: Mihai Rotaru: „Ne dorim mai multe transferuri“