15.9 C
Știri de ultima orăSportFotbalFCU Craiova a pierdut duelul cu Kisvarda şi încheie seria amicalelor doar cu un succes

FCU Craiova a fost învinsă de Kisvarda, vicecampioana Ungariei, într-un meci amical disputat în cantonamentul din Austria, scor 1-2. Echipa antrenată de Marius Croitoru a încheiat practic cu stângul stagiul de pregătire din Austria.

Oltenii au fost învinși de Kisvarda, locul 2 în Ungaria sezonul trecut. Maghiarii au condus la pauză prin golul lui Makowski din minutul 33, FCU a egalat prin Compagno (minutul 70), dar Kisvarda a mai lovit o dată, din penalty, prin Camaj (minutul 85).

FCU Craiova: R. Popa – Enache, Duarte, Huyghebaert, Van Durmen, Achim, Asamoah, Sidibe, Marquet, Baeten, Compagno. Antrenor: Marius Croitoru.

A fost al patrulea amical al celor de la FCU în cantonamentul din Austria. Echipa pregătită de Marius Croitoru a obținut o singură victorie, 1-0 cu Admira Wacker, și a mai fost învinsă de AEK Larnaca, 1-2. Celălalt meci s-a încheiat la egalitate, 3-3 cu Kapfenberger SV.

Citeşte şi: Christophe Galtier îi ia locul lui Pochettino pe banca lui PSG