10.1 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalBăluţă şi Corbu, titulari la Academia Puskas în derbiul cu Ferencvaros

Băluţă şi Corbu, titulari la Academia Puskas în derbiul cu Ferencvaros

Internaţionalii români Alexandru Băluţă şi Marius Corbu au fost titluari în derbiul Ungariei, disputat duminică seară, pe „Pancho Arena“, în faţa a 3.340 de spectatori. Academia Puskas şi Ferencvaros au încheiat la egalitate, scor 2-2, după ce oaspeţii au condus cu 2-0, graţie golurilor marcate de Esiti (’18) şi Mmaee (’49). Replica gazdelor a venit prin Kozak (’52) şi Stronati (’56).

Craioveanul Alexandru Băluţă a fost înlocuit în minutul 90+2 cu Urbilik, în timp ce Marius Corbu i-a cedat locul lui Bakti în minutul 84.

Partida a contat pentru etapa 27 din OTP Bank Liga.

În urma acestui rezultat, Fenercvaros ocupă prima poziţie în clasament cu 53 de puncte. Academia Puskas este pe locul 2, cu 46, iar Kisvarda este pe 3, cu 45.

În etapa viitoare, Academia Puskas va juca pe terenul formaţiei Gyirmot. Meciul va avea loc sâmbătă, 9 aprilie, de la ora 18.00.

Citeşte şi: PAOK, fără Mitriţă, a pierdut la Panathinaikos. Alibec, roşu direct cu Asteras (VIDEO)