9.5 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalMioveni - Farul 1-1 / Au „uitat“ să mai marcheze în repriza a doua

Mioveni – Farul 1-1 / Au „uitat“ să mai marcheze în repriza a doua

CS Mioveni şi Farul Constanţa au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida susţinută miercuri seară, din cadrul etapei 25 din Liga 1. Argeşenii au deschis scorul prin Scarlatache (’20), cu o reluare de la 6 metri. Replica „marinarilor“ a venit înainte de pauză prin Adrian Petre (’38).

Mioveni: Ducan – Iacob, Garutti, Scarlatache – Burnea (’75, Şerbănică), Cierpka (’68, Panait), Veres, Rădescu (’67, Oancea) – Blănaru (’46, Sanoh), Rusu, Raicea (’84, Raicea). Antrenor: Alexandru Pelici.

Farul: Aioani – Mladen (’68, Nedelcu), Ghiţă, Larie, de Nooijer – Boboc (’69, Dussaut), Artean, A. Ciobanu (’75, R. Moldoveanu) – Omoh (’68, Iancu), Petre, Pitu (’75, Radaslavescu). Antrenor: Gică Hagi.

Cartonaşe galbene: Veres ’27, Cierpka ’45+1, Garutti ’54 / –

A arbitrat: Lucian Rusandu.