16.2 C
Știri de ultima orăSportFotbalCupa României / FC Argeş, calificare cu emoții în semifinale

Cupa României / FC Argeş, calificare cu emoții în semifinale

FC Argeş s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins formaţia Politehnica Timişoara cu 5-4, la loviturile de departajare. Jocul de miercuri seară, din Banat, a fost egal, 0-0, la finalul celor 90 de minute, dar şi după prelungiri.

La loviturile de departajare, argeşenii au transformat în gol penaltiurile executate de Iasmin Latovlevici, Alexandru Işfan, Jafar Arias, Diogo Viana şi Kehinde Fatai.
Pentru bănăţeni au înscris din punctul cu var Adrian Zaluschi, Rareş Lazăr, Rareş Lazăr şi Cosmin Bîrnoi, iar Claudiu Pamfile a ratat.

FC Argeş este a treia echipă calificată în semifinale, după Sepsi Sfântu Gheorghe şi FC Voluntari. „Careul de aşi“ va fi completat joi, după partida dintre CSO Filiaşi şi Universitatea Craiova. Disputa va avea loc pe stadionul „Ion Oblemenco“, de la ora 20.30.