0.3 C
Craiova
marți, 18 ianuarie, 2022
Știri de ultima orăSportFotbalCN de Juniori U19 şi U17 / Rezultatele înregistrate în etapa a 3-a din play-off şi play-out

CN de Juniori U19 şi U17 / Rezultatele înregistrate în etapa a 3-a din play-off şi play-out

Campionatul Naţional Juniori U19 / play-off, etapa a 3-a:

Sâmbătă, 20 noiembrie: Academia „Gică Popescu“ – Unirea Bascov 3-3, CSM Slatina – FCU Craiova 4-2.
Duminică, 21 noiembrie: CSJ Ştiinţa U Craiova – Luceafărul Severin 3-1.

Clasament:
1.CSJ Craiova 35 puncte (golaveraj 6-2)
2.Unirea Bascov 30 (5-5)
3.„Gică Popescu“ 27 (4-6)
4.CSM Slatina 26 (10-2)
5.FCU Craiova 16 (3-6)
6.Luceafărul Severin 15 (1-8)

Etapa viitoare:
Sâmbătă, 27 noiembrie
– ora 10.00: CSJ Ştiinţa U Craiova – Academia „Gică Popescu“, ora 12.00: Luceafărul Severin – FCU Craiova.
Duminică, 28 noiembrie – ora 12.00: Unirea Bascov – CSM Slatina.

Campionatul Naţional Juniori U19 / play-out, etapa a 3-a

Duminică, 21 noiembrie: CSS Slatina – CSS Craiova 0-3, CSS Severin – LPS Slatina 0-0.

Clasament:
1.CSS Severin 16 puncte (golaveraj 3-3)
2.CSS Craiova 15 (4-1)
3.CSS Slatina 10 (6-7)
4.Viitorul Argeş 5 (3-2)
5.LPS Slatina 3 (2-5)

Etapa viitoare:
Sâmbătă, 27 noiembrie
– ora 12.00: Viitorul Argeş – CSS Slatina.
Duminică, 28 noiembrie – ora 12.00: CSS Craiova – CSS Severin.

Campionatul Naţional Juniori U17 / play-off, etapa a 3-a

Sâmbătă, 20 noiembrie: Academia „Gică Popescu“ – CSS Craiova 0-0.
Duminică, 21 noiembrie: CSJ Ştiinţa U Craiova – Luceafărul Severin 6-0, CSS Severin – FCU Craiova 3-2.

Clasament:
1.CSJ Craiova 33 (11-1)
2.CSS Craiova 28 (7-1)
3.„Gică Popescu“ 25 (5-1)
4.FCU Craiova 23 (2-9)
5.CSS Severin 18 (5-6)
6.Luceafărul Severin 16 (1-13)

Etapa viitoare:
Sâmbătă, 27 noiembrie
– ora 12.00: CSJ Ştiinţa U Craiova – Academia Gică Popescu, ora 14.00: Luceafărul Severin – FCU Craiova.
Duminică, 28 noiembrie – ora 14.00: CSS Craiova – CSS Severin.

Campionatul Naţional Juniori U17 Play-Out – Meciurile Etapei 3

Sâmbătă, 20 noiembrie – ora 14.00: CSM Slatina – LPS Slatina 5-0.
Duminică, 21 noiembrie – ora 14.00: CSS Slatina – Unirea Bascov 1-6.

Clasament:
1.CSM Slatina 20 (8-0)
2.Unirea Bascov 19 (8-2)
3.Viitorul Argeş 12 (6-2)
4.CSS Slatina 6 (2-9)
5.LPS Slatina 0 (0-11)

Etapa viitoare:
Sâmbătă, 27 noiembrie
– ora 14.00: Viitorul Argeş – CSS Slatina.
Duminică, 28 noiembrie – ora 14.00: Unirea Bascov – CSM Slatina.

Citeşte şi: LaLiga / Real Madrid a făcut scor cu Granada şi a revenit în fotoliul de lider

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

O femeie dată dispărută a fost găsită moartă într-o...

Sfârşit tragic pentru o femeie de 68 de ani...

ȘTIRI GdS