20.6 C
Știri de ultima orăSportFotbalVictorie la scor pentru „U“ Craiova în amicalul cu Viitorul Pandurii

Victorie la scor pentru „U“ Craiova în amicalul cu Viitorul Pandurii

-

Conducătorii formațiilor Universitatea Craiova și Viitorul Pandurii Târgu Jiu au dorit să profite de pauza competițională și au stabilit pentru sâmbătă după amiază un joc amical. Astfel, alb-albaștrii s-au impus cu scorul de 4-0 în fața gorjenilor în testul susținut în incinta bazei sportive din Lunca Jiului.

Golurile Științei au fost marcate de Bogdan Vătăjelu (’16), Ante Roguljić (’75), Atanas Trică (’77) și Gustavo Di Mauro (’86).

Antrenorul formației Universitatea Craiova, Laurențiu Reghecampf, a început meciul cu următorii: Lazar – Mocanu, Bălașa, Nețoiu, Vătăjelu – Mateiu, Fedele, Vînă, Ivanov – Roman, Trică.

În repriza secundă a apelat la: Pigliacelli – Căpățînă, Găman, M. Constantin, Benga, Nistor, Crețu, Houri, Roguljić, Gustavo.

Aflată pe locul 5 în Liga 1, Universitatea Craiova va evolua în runda a 12-a împotriva formației Academica Clinceni. Disputa este programată luni, 18 octombrie, de la ora 20.30, pe stadionul „Ion Oblemenco“.