11.6 C
sâmbătă, 16 octombrie, 2021
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 1 / Farul - Mioveni 2-1. „Marinarii“ s-au impus în prelungiri

Liga 1 / Farul – Mioveni 2-1. „Marinarii“ s-au impus în prelungiri

Farul Constanţa a reuşit să-şi adjudece toate cele trei puncte din meciul cu CS Mioveni, programat duminică, pe teren propriu. „Marinarii“ lui Gică Hagi s-au impus destul de greu, cu 2-1, golul victoriei fiind marcat de Andrei Ciobanu în minutul 90+2. Celălalt gol al gazdelor a fost reuşit de Jefte (’16). Argeşenii au ripostat prin Rusu (’86).

Farul: Aioani – Mladen, Larie, Ghiţă, Dussaut (’70, Romario) – Boboc (’46, Boboc), Artean, Purece (’79, A. Petre) – Ganea (’70, Ciobanu), Jefte, Pitu (’46, De Nooijer). Antrenor: Gică Hagi.

Mioveni: Ducan – Oancea, Iacob, Scarlatache, Burnea (’46, Şerbănică) – Toma (’78, Coşereanu), Panait (’46, Cierpka), Dumitriu – Buziuc, Rusu, Sanoh (’59, Blănaru). Antrenor: Alexandru Pelici.

Cartonaşe galbene: Pitu / Dumitriu, Burnea, Scarlatache, Ducan.

A arbitrat: A. Costreie.

Liga 1, etapa 10

Vineri, 24 septembrie
Rapid – FC Voluntari 0-1 (Rață ’24)
Sâmbătă, 25 septembrie
FC Argeş – Chindia Târgoviște 0-0
FCSB – Academica Clinceni 3-2 (Keşeru ‘3, Vinicius ’10, I. Stoica ’67 / Omoh ’45, Bautista ’89)
Duminică, 26 septembrie
Farul – CS Mioveni 2-1 (Jefte ’16, Ciobanu ’90+2 / Rusu ’86)

16.Clinceni 2 (8-22)

Citeşte şi: „U“ Craiova – Dinamo / Lyes Houri: „Dacă o să câştigăm cu 5-0 ar fi mult mai frumos“ (VIDEO)