11.7 C
Știri de ultima orăSportFotbalAlex Mitriţă, prima reuşită în tricoul lui Paok! Grecii, victorioşi în Gibraltar

Alexandru Mitriță, fostul jucător al Universităţii Craiova, a înscris un gol pentru PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, în victoria obținută pe terenul formației Lincoln Red Imps, scor 2-0, în Grupa F a Conference League.

Mitriţă a înscris în minutul 56, iar în 73 a fost schimbat. Celălalt gol a fost marcat de Akpom ‘45+2.

În grupa E, Slavia Praga, cu Nicolae Stanciu pe teren din minutul 69, a învins cu scorul de 3-1 echipa Union Berlin. Au marcat Bah ’18, Kuchta ’84 şi Schranz ’88 pentru Slavia, rezpectiv Behrens ’69 pentru oaspeţi. În minutul 40, de la Union Berlin a fost eliminat Jaeckel.

În grupa G, Tottenham a remizat în deplasare cu Rennes, scor 2-2. Au marcat Bade ’11 (autogol) şi Hojbjerg ’76 pentru Tottenham, respectiv Tait ’23 şi Laborde ’72 pentru Rennes.

Rezultate – Etapa 1, faza grupelor:

Grupa A: HJK – LASK 0-2, Maccabi Tel Aviv – Alashkert 4-1 (s-a jucat marţi).

Grupa B: Flora – Gent 0-1, Anorthosis – Partizan 0-2.

Grupa C: AS Roma – ŢSKA Sofia 5-1, Bodo/Glimt – Zorya 3-1.

Grupa D : Jablonec – CFR Cluj 1-0, Randers – Alkmaar 2-2.

Grupa E: Slavia Praga – Union Berlin 3-1, Maccabi Haifa – Feyenoord 0-0 (s-a jucat marţi).

Grupa F: Slovan Bratislava – FC Copenhaga 1-3, Lincoln – PAOK 0-2.

Grupa G: Mura – Vitesse 0-2, Rennes – Tottenham 2-2.

Grupa H: K. Almaty – Omonia 0-0, Qarabag – FC Basel 0-0.

Citeşte şi: Naţionala României stă ceva mai bine în clasamentul FIFA