17.8 C
Știri de ultima orăSportFotbalAlex Băluţă, la al patrulea gol pentru Puskas. Craioveanul a înscris la ultima fază

Mijlocaşul român Alexandru Băluţă a marcat un gol pentru Puskas Akademia FC, victorioasă cu scorul de 2-0 pe teren propriu cu Mezokovesd, duminică, în etapa a 27-a a campionatului de fotbal al Ungariei.

Băluţă a marcat golul al doilea, în minutul 90+4, la ultima fază a meciului. Primul gol al echipei sale a fost reuşit de Geresi (9).

Fostul jucător al Univerităţii Craiova a jucat aproximativ 25 de minute, iar acesta este al patrulea gol în acest sezon.

Fundaşul român Marius Corbu a jucat 65 de minute la Puskas Akademia.

Formaţia lui Alex Băluţă se află pe locul al doilea, cu 51 de puncte, fiind devansată de Ferencvarosi TC, cu 64 de puncte. Podiumul este completat de Fehervar, cu 41 de puncte.

Citeşte şi: Andrei Ivan, după remiza cu FCSB: „Nu am fost într-o zi norocoasă”