21.7 C
Știri de ultima orăSportFotbalSe îngroașe gluma. „Satelitul“ Universității a pierdut și cu Flacăra Moreni

Se îngroașe gluma. „Satelitul“ Universității a pierdut și cu Flacăra Moreni

„Satelitul“ Universității Craiova nu a reușit să obțină niciun punct nici din partida cu Flacăra Moreni, de pe teren propriu. Alb-albaștrii, conduși de pe margine de Mugur Gușatu și Bogdan Vrăjitoarea, au cedat cu scorul de 2-1, după un meci spectaculos pe alocuri, în care cele două formații și-au împărțit reprizele. Partida a contat pentru etapa a 14-a din Liga 3, Seria 6.

Flacăra Moreni a început mult mai bine jocul de pe stadionul „Extensiv“, din Bănie și a marcat de două ori în prima repriză. La adăpostul scorului înregistrat pe tabelă după primele 45 de minute, oaspeții s-au retras și i-au lăsat pe băieții lui Gușatu să atace. Pe parcursul părții secunde, craiovenii au marcat o dată, prin Robert Petre (66), dar nu au reușit să și egaleze. Astfel, Universitatea II Craiova a înregistrat al treilea eșec consecutiv în campionat.

Universitatea II Craiova: Păușescu – Olteanu, Dobre, Popescu, Guță – Croitoru, Petre, Danciu – Juncu, Constantin, Trică.

Pentru Craiova va urma o deplasare dificilă, la Filiași, săptămâna viitoare.

Liga 3 – seria 6, etapa 14:

Vineri, 2 aprilie: Universitatea II Craiova – Flacăra Moreni 1-2, Vediţa Coloneşti – CSO Filiaşi 0-0, Unirea Bascov – Petrolul Potcoava 1-1, Academica II Clinceni – CSM Alexandria 1-1.
Sâmbătă, 3 aprilie – ora 17.00:
Sporting Roşiori – FC Pucioasa.

Clasament: 1. CSO Filiaşi 29 puncte (golaveraj 23-11), 2. Vediţa Coloneşti 27 (27-12), 3. Sporting Roşiori 24 (22-12), 4. CSM Alexandria 24 (22-14), 5. Flacăra Moreni 20 (23-21), 6. Unirea Bascov 19 (21-17), 7. FC Pucioasa 18 (18-16), 8. Petrolul Potcoava 12 (14-28), 9. Universitatea II Craiova 9 (24-31), 10. Academica II Clinceni 4 (9-41).