16.4 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 3 / Universitatea II Craiova a câștigat o repriză la Pucioasa, nu și meciul

Echipa secundă a Universității Craiova a pierdut, scor 1-2, partida susținută sâmbătă, în deplasare, în fața formației FC Pucioasa. Disputa a contat pentru etapa a 13-a din Liga 3, seria 6.

A fost un meci jucat pe un teren prost, în care fiecare echipă a câștigat câte o repriză. Prima a fost adjudecată de dâmbovițeni, care au marcat de două ori, prin Alexandru Georgescu (’14), respectiv Crinel Stoica (’44). Repriza secundă a fost dominată de „satelitul“ Științei, care a punctat prin cel mai în formă jucător al său, Andrei Burlacu (’61 – penalti).

Antrenorii Mugur Gușatu și Bogdan Vrăjitoarea au început meciul cu următorul unsprezece: Laurențiu Popescu – Claudiu Mocanu, Raul Hreniuc, Ionuț Popescu, Adrian Juncu – Denis Guță, Daniel Croitoru – Robert Petre, Marian Danciu, Andrei Burlacu – Dragoș Popa. Pe parcurs au mai apelat la Remus Enache, Remus Trancă, Alex Capac și Cosmin Dobre.

Liga 3 – seria 6, etapa a 13-a:

Vineri, 26 martie: Flacăra Moreni – Vediţa Coloneşti 2-3, CSM Alexandria – Sporting Roşiori 2-0.
Sâmbătă, 27 martie: CSO Filiaşi – Unirea Bascov 2-0, FC Pucioasa – Universitatea II Craiova 2-1, Petrolul Potcoava – Academica II Clinceni 3-1.

Clasament: 1. CSO Filiaşi 28 puncte (golaveraj 23-11), 2. Vediţa Coloneşti 26 (27-12), 3. Sporting Roşiori 24 (22-12), 4. CSM Alexandria 24 (22-14), 5. Unirea Bascov 19 (21-17), 6. Pucioasa 18 (18-16), 7. Flacăra Moreni 17 (21-20), 8. Petrolul Potcoava 12 (14-28), 9. „U” Craiova II 9 (23-29), 10. Academica II Clinceni 4 (9-41).

Etapa următoare:

Vineri, 2 aprilie – ora 17.00: Unirea Bascov – Petrolul Potcoava, Academica II Clinceni – CSM Alexandria, Universitatea II Craiova – Flacăra Moreni, Vedița Colonești – CSO Filiași.
Sâmbătă, 3 aprilie – ora 17.00: Sporting Roșiori – FC Pucioasa.