20.6 C
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 1 / Sepsi a ratat victoria! Iașiul a egalat în ultimul minut la Sf. Gheorghe

Sepsi Sf. Gheorghe a remizat, scor 3-3, în partida susținută în această seară, pe teren propriu, cu „lanterna roșie“, Poli Iași. Aceasta a fost partida care a „deschis“ etapa 22 din Liga 1.

Golurile gazdelor au fost marcate de Fulop (’17 – penalti), Safranko (’18) și Golofca (’42). Moldovenii au replicat prin Vega (’2), Calcan (’77) și Gaitan (’90+5).

Sepsi: Fejer – Deligiannidis, Bouhenna, Ninaj, Ștefănescu – Achahbar (’71, Nouvier), Gonzales, Fulop – Golofca (’75, Dumiter), Safranko, Petrila (’46, Tamas). Antrenor: Leo Grozavu.

Iași: Brînză – Onea, R. Popa, Mihalache, Bușu – Moisă (’1, Vanzo; ’64, Zajmovic), Gaitan, Passaglia – Popadiuc (’73, Calcan), Vega, Flores (’65, Baxevanos). Antrenor: An. Cristea.