12.8 C
joi, 2 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalPSG, lider provizoriu în Ligue 1 după victoria „scurtă“ de la Angers

PSG, lider provizoriu în Ligue 1 după victoria „scurtă“ de la Angers

PSG a urcat pe prima poziție în clasamentul din Ligue 1, după ce a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Angers. Partida a contat pentru etapa a 20-a din campionatul Franței.

Fără Pochettino pe bancă (antrenorul argentinian a fost testat pozitiv cu noul coronavirus), parizienii au înscris golul victoriei prin Kurzawa, în minutul 70.

Tot sâmbătă, Olympique Marseille a pierdut cu 1-2 confruntarea cu Nimes (goluri Benedetto ’85 / Eliasson ’55, ’58). În minutul 35, Thauvin (Marseille) a ratat un penalti).

Angers: Bernardoni – Manceau, Traore, Thomas, Doumbia – Capelle (75, Thioub), Coulibaly, Amadou, Pereira (75, Cabot) – Fulgini, Diony (61, Bahoken). Antrenor: Moulin.

PSG: Navas – Florenzi, Marquinhos, Diallo, Kurzawa (86, Kimpembe) – Verratti, Paredes – Di Maria (80, Herrera), Neymar, Mbappe (80, Sarabia) – Kean (69, Icardi). Antrenor: Perez.