12.3 C
Știri de ultima orăSportFotbalLaLiga | Youssef En Nesyri a făcut KO defensiva lui Real Sociedad

LaLiga | Youssef En Nesyri a făcut KO defensiva lui Real Sociedad

Nebunie de meci pe „Estadio Ramon Sanchez Pizjuan“, între FC Sevilla și Real Sociedad, în etapa a 18-a din LaLiga. A fost 3-2 pentru gazde, care au triumfat grație lui Youssef En Nesyri. Atacantul marocan de 23 de ani a înscris toate cele trei goluri ale Sevillei, care a egalat-o la puncte chiar pe rivala sa de astăzi. Nesyri a marcat în minutele 4, 7 și 46.

Oaspeții au beneficiat de un autogol al lui Diego Carlos (’5) și au mai punctat prin Isak (’14).

FC Sevilla: Bono – Navas (’70, A. Vidal), Kounde, Diego Carlos, Acuna – Jordan, Fernando, Rakitic (’85, Oscar) – Suso (’84, El Haddadi), En Nesyri (’89, de Jong), Ocampos (’89, Vazquez). Antrenor: J. Lopetegui.

Real Sociedad: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Sagnan (’46, Le Normand), Munoz – Guridi (’46, Barrenetxea), Zubimendi, Merino – Portu (’78, Januzaj), Isak, Oyarbazal (’78, R. Lopez). Antrenor: I.Alguacil.

LaLiga, etapa 18

Vineri, 8 ianuarie: Celta Vigo – Villarreal 0-4.
Sâmbătă, 9 ianuarie: Sevilla – Real Sociedad 3-2, Atletico Madrid – Athletic Bilbao a fost amânat, ora 19.30: Granada – Barcelona, ora 22.00: Osasuna – Real Madrid.
Duminică, 10 ianuarie – ora 15.00: Levante – Eibar, ora 17.15: Cadiz – Alaves, ora 19.30: Elche – Getafe, ora 22.00: Valladolid – Valencia.
Luni, 11 ianuarie – ora 22.00: Huesca – Betis.