10.6 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalUniversitatea Craiova şi Chindia au remizat în cel de-al doilea amical

Universitatea Craiova şi Chindia au remizat în cel de-al doilea amical

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, cel de-al doilea meci de verificiare susţinut astăzi, la Buftea, în compania Chidindiei Târgovişte. Marius Constantin a deschis scorul în minutul 49, pentru olteni, iar Rață a restabilit egalitatea în minutul 52.

Reamintim că în primul joc alb-albaştrii s-au impus categoric, scor 3-0.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, Constantin, Bancu – Cicâldău, Nistor, Bic – Cîmpanu, Mamut, Ofosu.

Chindia Târgovişte: Aioani – Capușă, Pițian, Fomba, C. Dinu – Neguț, Dulca, Iacob, Rață, Dumitrașcu – Florea.

Primele meciuri oficiale pentru cele două formaţii vor avea loc peste o săptămână. Universitatea Craiova va evolua marţi, 12 ianuarie, de la ora 19.45, pe stadionul „Ion Oblemenco“, împotriva lui Sepsi Sf. Gheorghe. La rândul său, Chindia va juca miercuri, 13 ianuarie, de la ora 17.00, pe teren propriu, cu Poli Iaşi.

Citeşte şi: Universitatea Craiova a câștigat clar primul test cu Chindia Târgoviște