10.3 C
Știri de ultima orăSportFotbalPSG s-a distrat cu Dijon în sferturile cupei Franţei

PSG s-a distrat cu Dijon în sferturile cupei Franţei

PSG nu a avut nicio emoție în sferturile Cupei Franței. Formația antrenată de Thomas Tuchel s-a impus cu scorul de 6-1 în deplasarea de la Dijon şi s-a calificat în penultimul act al cupei.

Partida a început perfect pentru PSG. În minutul 1, Lautoa a înscris în propria poartă. Chiar dacă Chouiar a egalat (’13), campioana Franței a mai marcat prin Mbappe (’44), Silva (’50), Sarabia (’55 și ’90+1) și a mai profitat de un alt autogol, reuşit de Coulibaly (’86).

Marți, Rennes a obținut calificarea în semifinale după ce a învins-o pe ASM Belfort cu scorul de 3-0. De asemenea, şi Lyon va juca în penultimul act al comăetiţiei, după ce a dispus de Marseille cu 1-0.

Ultimul joc din sferturi le aduce faţă în faţă pe Epinal şi Saint Etienne. Partida este programată astăzi, de la ora 22.00.

Citeşte şi: George Puşcaş a marcat, dar Reading nu a câştigat