12 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalAmical / Pandurii Târgu Jiu a trecut la pas de CS Hunedoara

Amical / Pandurii Târgu Jiu a trecut la pas de CS Hunedoara

Pandurii Târgu Jiu a disputat astăzi al cincilea joc amical al iernii, oponentă fiind CS Hunedoara. Meciul, disputat pe terenul sintetic de la Târgu Jiu, s-a încheiat cu scorul de 2-0 pentru gorjeni. La pauză scorul a fost egal, 0-0.

Golurile au fost marcate de francezul Steven Goma (’55) şi de Patrick Popescu (’57).

Antrenorul Călin Cojocaru a folosit aproximativ întregul lot pe care îl avea la dispoziţie.

În prima parte a meciului au evoluat: Iovicin (’30, Achiriloaiei) – Borisav Zlatarić, Catrici, Ciobanu, Vasilescu, Pirciu, Kazuki Takahashi, Trancă, Alex Dinu, Tănăsoiu, Bodea.

În repriza a doua au intrat: Achitiloaiei (’60, Opriţa) – Cuțitoiu, Gheorghe, Ciobanu, Stan, Alex Dinu, Cristian Ştefan, Korede Adedoyin, Cornicioiu, Patrick Popescu, Steven Goma.

În precedentele jocuri de verificare, Pandurii Târgu Jiu a înregistrat două victorii, 4-1 cu Jiul Rovinari şi 1-0 cu CSO Filiaşi, o remiză, 1-1 cu Vulturii Fărcăşeşti, şi o înfrângere, 1-2 cu Viitorul Dăeşti.