16.2 C
Știri de ultima orăSportFotbalAmical / Pandurii Târgu Jiu - CSO Filiași, scor 1-0

Amical / Pandurii Târgu Jiu – CSO Filiași, scor 1-0

Formația Pandurii Târgu Jiu s-a impus la limită, scor 1-0, în partida amicală susținută sâmbătă, pe teren propriu, în fața divizionarei C CSO Filiași.

A fost un meci echilibrat, cu o ușoară dominare a pandurilor. Gorjenii au marcat în minutul 44, după o minge „aruncată” peste apărarea oaspeților. Adrian Tănăsoiu a preluat și a reușit să trimită pe lângă Sorin Munteanu, ieșit în întâmpinare.

Pandurii, prima repriză: Achiriloaie – Cuțitoiu, Catrici, S. Ciobanu, Vasilescu – Babaua, Șendroiu, Ștefan – Pîrciu, Bodea, Tănăsoiu.
Pandurii, repriza a doua: Iovicin – Borisav Zlatarić, Leonard Gheorghe, Pape, Dinu, Trancă, Peia, Cornicioiu, Patrick Popescu, Lică Mândrean, Stan.
Antrenor: Călin Cojocaru.

CSO Filiași, prima repriză: Jianu (’30, Munteanu) – Bălăceanu, Dobrița, A. Lupu, Luică – Vespa, Armășelu – S. Lupu, Poiană, Pîrvuleasa.
CSO Filiași, repriza a doua: Munteanu (’60, Dică) – Stoicescu, Calu, Dina, Almic – Duriță, Baciu – Stoichițoiu, Poiană, S. Lupu (’60, Răzvan Vulpe) – Ghighilicea.
Antrenor: Nae Constantin.

Acesta a fost cel de-al treilea amical susținut de Pandurii Târgu Jiu. În primele două teste gorjenii au înregistrat o remiză, 1-1 cu Vulturii Fărcășești, și o victorie, 4-1 cu Jiul Rovinari.
Următorul test pentru Pandurii Târgu Jiu este programat miercuri, cu Viitorul Dăești.

Pentru CSO Filiași acesta a fost primul test al iernii și totodată jocul de debut al lui Nae Constantin pe banca tehnică a doljenilor.
Urmează un test cu Vulturii Fărcășesti, sâmbătă – 1 februarie, pe terenul sintetic de la Rovinari.