17 C
Știri de ultima orăSportFotbalKeșeru, decisiv pentru Ludogorets. Românul le-a adus un punct bulgarilor

Keșeru, decisiv pentru Ludogorets. Românul le-a adus un punct bulgarilor

Atacantul Claudiu Keşeru a marcat un gol în meciul ŢSKA Moscova – Ludogoreţ, scor 1-1, din etapa a V-a a Grupei H a Ligii Europa. Jucătorul român a deschis scorul în minutul 66 cu un șut din marginea careului mic, după ce a primit o pasă foarte bună de la Wanderson. În cele din urmă, Cialov a egalat pentru CSKA, în minutul 76.

Este al patrulea gol pentru Keșeru ân acest sezon al Ligii Europa. De asemenea, internaționalul român este și cel mai bun marcator al campioanei Bulgariei.

Golgheterii din Liga Europa sunt El Haddadi (Sevilia) si Morelos (Rangers), cu câte 5 goluri.

Poate te interesează și: Pandurii / Călin Cojocaru: Suntem în creştere de formă. Vezi programul etapei 20 de la Liga a II-a!