9.8 C
Craiova
marți, 26 mai, 2020
Știri de ultima oră Sport Fotbal Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (8-10 noiembrie)

Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (8-10 noiembrie)

Liga I, etapa 16


Vineri, 8 noiembrie: Astra Giurgiu – FC Voluntari 1-0, FC Hermanstadt – Viitorul 1-1.
Sâmbătă, 9 noiembrie: Academica Clinceni – Poli Iași 1-0, Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 1-1, FC Botoșani – FCSB 0-2.
Duminică, 10 noiembrie: Sepsi Sf Gheorghe – Gaz Metan Mediaș 0-1, Dinamo – CFR Cluj 0-0.

Clasament: 1. CFR Cluj 31 puncte (golaveraj 35-13), 2. Viitorul 29 (35-19), 3. Astra 28 (24-17), 4. „U“ Craiova 28 (23-16), 5. FCSB 27 (24-20), 6. Mediaş 26 (25-21), 7. Botoşani 22 (24-23), 8. Iaşi 21 (17-20), 9. Dinamo 21 (22-27), 10. Chindia 17 (18-24), 11. Sepsi 16 (14-14), 12. Clinceni 14 (17-29), 13. Hermannstadt 14 (13-28), 14. Voluntari 7 (9-29).

……

Liga a II-a, etapa 16


Vineri, 8 noiembrie: Turris Turnu Măgurele – Ripensia Timișoara 3-3.
Sâmbătă, 9 noiembrie: Farul Constanța – Pandurii Târgu Jiu 5-0, Concordia Chiajna – Sportul Snagov 2-0, CSM Reșița – Petrolul Ploieşti 1-1, Viitorul Târgu Jiu – Dunărea Călăraşi 1-3, Gloria Buzău – Metaloglobus Bucureşti 1-2, ASU Poli Timișoara – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-0, FC Argeş – UTA Arad 0-0.
Duminică, 10 noiembrie: FC Rapid – Universitatea Cluj 1-1.
Daco-Getica Bucureşti – CS Mioveni nu se dispută.


Clasament: 1. UTA 31 puncte (golaveraj 34-9), 2. Mioveni 30 (27-10), 3. Petrolul 28 (17-12), 4. Măgurele 27 (28-15), 5. Metaloglobus 26 (20-14), 6. Farul 25 (20-14), 7. FC Argeş 25 (22-20), 8. Viitorul Târgu Jiu 24 (20-20), 9. Buzău 23 (24-17), 10. Rapid 22 (17-14), 11. Călăraşi 22 (22-21), 12. Chiajna 22 (14-17), 13. Ripensia 21 (24-25), 14. ASU Poli 20 (14-10), 15. Miercurea Ciuc 19 (13-18), 16. „U“ Cluj 18 (20-17), 17. Reșița 16 (20-27), 18. Snagov 8 (11-36), 19. Pandurii 7 (9-35), 20. Daco-Getica 6 (8-33).

…….

Liga a III-a – seria 3, etapa 12

Vineri, 8 noiembrie: Progresul Spartac – Astra II 4-0, CSM Alexandria – Tractorul Cetate 3-0 (neprezentare), Municipal Braşov – Sporting Roşiori 2-0, FC Pucioasa – Cetate Râşnov 0-0, CS Blejoi – Unirea Bascov 0-2, Vediţa Coloneşti – CS Baloteşti 1-0, CSM Slatina – Universitatea II Craiova 1-0, Flacăra Moreni – FC Voluntari II 0-0.

Clasament: 1. Spartac 25 puncte (golaveraj 33-8), 2. Slatina 25 (27-9), 3. Alexandria 22 (20-10), 4. Craiova II 21 (24-13), 5. Moreni 21 (20-14), 6. Coloneşti 20 (12-16), 7. Bascov 19 (27-19), 8. Râşnov 18 (20-18), 9. CS Blejoi 16 (13-13), 10. Voluntari II 14 (26-30), 11. Braşov 13 (12-19), 12. Baloteşti 11 (14-22), 13. Astra II 10 (16-19), 14. Cetate 10 (15-40), 15. Pucioasa 9 (13-21), 16. Roşiori 8 (7-28).

…..

Liga a III-a – seria 4, etapa 12


Vineri, 8 noiembrie: ACS Poli Timişoara – Cetate Deva 1-1, Crişul Chişineu Criş – Gloria Cermei 1-1, Fortuna Becicherecu Mic – CS Hunedoara 2-2, Progresul Pecica – Flacăra Horezu 3-1, CSC Dumbrăvița – FCU Craiova 1-2, CSC Ghiroda – CSO Filiaşi 4-2, Viitorul Dăeşti – Gilortul Târgu Cărbuneşti 4-2, Naţional Sebiş – Şoimii Lipova 1-5.

Clasament: 1. FCU 32 puncte (golaveraj 27-7), 2. Pecica 22 (21-12), 3. Chişineu 21 (18-15), 4. Ghiroda 16 (21-13), 19 (25-15), 5. Lipova 19 (21-12), 6. Dumbrăvița 19 (23-15), 7. Becicherecu Mic 19 (20-14), 8. Dăeşti 18 (28-29), 9. Horezu 17 (14-12), 10. Hunedoara 16 (21-23), 11. Sebiş 14 (21-25), 12. Cermei 12 (18-21), 13. Deva 12 (12-17), 14. Filiaşi 11 (18-28), 15. ACS Poli 8 (11-29), 16. Cărbuneşti 5 (7-31).

……

Liga a IV-a Dolj Mass, etapa 12


Vineri, 8 noiembrie: ACS Desa – Progresul Segarcea 4-6.
Sâmbătă, 9 noiembrie: Metropolitan Işalniţa – Unirea Amărăştii de Jos 5-2, UT Dăbuleni – Danubius Bechet 5-0, Recolta Ostroveni – Dunărea Calafat 8-2, CS Cârcea – Victoria Pleniţa 6-1, Tractorul II Cetate – Viitorul Măceşu de Sus 3-2.
Duminică, 10 noiembrie: Progresul Cerăt – Flacăra Moţăţei 6-2, Tineretul Poiana Mare – Jiul Podari 1-3.

Clasament: Jiul Podari 32 puncte (golaveraj 50-15), 2. UT Dăbuleni 30 (53-26), 3. Metropolitan Işalniţa 28 (34-15), 4. Danubius Bechet 27 (45-22), 5. CS Cârcea 25 (47-19), 6. Progresul Cerăt 25 (37-28), 7. Amărăştii de Jos 23 (26-16), 8. Victoria Pleiniţa 19 (25-29), 9. ACS Desa 14 (38-40), 10. Progresul Segarcea 11 (34-41), 11. Tractorul II Cetate 11 (32-39), 12. Poiana Mare 11 (15-30), 13. Măceşu de Sus 10 (25-30), 14. Flacăra Moţăţei 7 (26-37), 15. Recolta Ostroveni 5 (22-47), 16. Dunărea Calafat 0 (4-79).

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

ȘTIRI GdS

Pediatri: Îi punem copilului mască de protecție? Ce tip?

Una dintre principalele măsuri de protecție împotriva noului coronavirus constă în purtarea unei măști de protecție. Ordinul privind obligativitatea purtării măștii emis...

De ce să consumi ceai din flori de soc

Ceaiul de soc este cunoscut pentru proprietăţile sale antioxidante, scăderea nivelului de colesterol, îmbunătăţirea vederii, stimularea sistemului imunitar, îmbunătăţirea sănătăţii inimii şi...