Acasă Sport Fotbal Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (8-10 noiembrie)

Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (8-10 noiembrie)

-

Liga I, etapa 16


Vineri, 8 noiembrie: Astra Giurgiu – FC Voluntari 1-0, FC Hermanstadt – Viitorul 1-1.
Sâmbătă, 9 noiembrie: Academica Clinceni – Poli Iași 1-0, Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 1-1, FC Botoșani – FCSB 0-2.
Duminică, 10 noiembrie: Sepsi Sf Gheorghe – Gaz Metan Mediaș 0-1, Dinamo – CFR Cluj 0-0.

Clasament: 1. CFR Cluj 31 puncte (golaveraj 35-13), 2. Viitorul 29 (35-19), 3. Astra 28 (24-17), 4. „U“ Craiova 28 (23-16), 5. FCSB 27 (24-20), 6. Mediaş 26 (25-21), 7. Botoşani 22 (24-23), 8. Iaşi 21 (17-20), 9. Dinamo 21 (22-27), 10. Chindia 17 (18-24), 11. Sepsi 16 (14-14), 12. Clinceni 14 (17-29), 13. Hermannstadt 14 (13-28), 14. Voluntari 7 (9-29).

……

Liga a II-a, etapa 16


Vineri, 8 noiembrie: Turris Turnu Măgurele – Ripensia Timișoara 3-3.
Sâmbătă, 9 noiembrie: Farul Constanța – Pandurii Târgu Jiu 5-0, Concordia Chiajna – Sportul Snagov 2-0, CSM Reșița – Petrolul Ploieşti 1-1, Viitorul Târgu Jiu – Dunărea Călăraşi 1-3, Gloria Buzău – Metaloglobus Bucureşti 1-2, ASU Poli Timișoara – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-0, FC Argeş – UTA Arad 0-0.
Duminică, 10 noiembrie: FC Rapid – Universitatea Cluj 1-1.
Daco-Getica Bucureşti – CS Mioveni nu se dispută.


Clasament: 1. UTA 31 puncte (golaveraj 34-9), 2. Mioveni 30 (27-10), 3. Petrolul 28 (17-12), 4. Măgurele 27 (28-15), 5. Metaloglobus 26 (20-14), 6. Farul 25 (20-14), 7. FC Argeş 25 (22-20), 8. Viitorul Târgu Jiu 24 (20-20), 9. Buzău 23 (24-17), 10. Rapid 22 (17-14), 11. Călăraşi 22 (22-21), 12. Chiajna 22 (14-17), 13. Ripensia 21 (24-25), 14. ASU Poli 20 (14-10), 15. Miercurea Ciuc 19 (13-18), 16. „U“ Cluj 18 (20-17), 17. Reșița 16 (20-27), 18. Snagov 8 (11-36), 19. Pandurii 7 (9-35), 20. Daco-Getica 6 (8-33).

…….

Liga a III-a – seria 3, etapa 12

Vineri, 8 noiembrie: Progresul Spartac – Astra II 4-0, CSM Alexandria – Tractorul Cetate 3-0 (neprezentare), Municipal Braşov – Sporting Roşiori 2-0, FC Pucioasa – Cetate Râşnov 0-0, CS Blejoi – Unirea Bascov 0-2, Vediţa Coloneşti – CS Baloteşti 1-0, CSM Slatina – Universitatea II Craiova 1-0, Flacăra Moreni – FC Voluntari II 0-0.

Clasament: 1. Spartac 25 puncte (golaveraj 33-8), 2. Slatina 25 (27-9), 3. Alexandria 22 (20-10), 4. Craiova II 21 (24-13), 5. Moreni 21 (20-14), 6. Coloneşti 20 (12-16), 7. Bascov 19 (27-19), 8. Râşnov 18 (20-18), 9. CS Blejoi 16 (13-13), 10. Voluntari II 14 (26-30), 11. Braşov 13 (12-19), 12. Baloteşti 11 (14-22), 13. Astra II 10 (16-19), 14. Cetate 10 (15-40), 15. Pucioasa 9 (13-21), 16. Roşiori 8 (7-28).

…..

Liga a III-a – seria 4, etapa 12


Vineri, 8 noiembrie: ACS Poli Timişoara – Cetate Deva 1-1, Crişul Chişineu Criş – Gloria Cermei 1-1, Fortuna Becicherecu Mic – CS Hunedoara 2-2, Progresul Pecica – Flacăra Horezu 3-1, CSC Dumbrăvița – FCU Craiova 1-2, CSC Ghiroda – CSO Filiaşi 4-2, Viitorul Dăeşti – Gilortul Târgu Cărbuneşti 4-2, Naţional Sebiş – Şoimii Lipova 1-5.

Clasament: 1. FCU 32 puncte (golaveraj 27-7), 2. Pecica 22 (21-12), 3. Chişineu 21 (18-15), 4. Ghiroda 16 (21-13), 19 (25-15), 5. Lipova 19 (21-12), 6. Dumbrăvița 19 (23-15), 7. Becicherecu Mic 19 (20-14), 8. Dăeşti 18 (28-29), 9. Horezu 17 (14-12), 10. Hunedoara 16 (21-23), 11. Sebiş 14 (21-25), 12. Cermei 12 (18-21), 13. Deva 12 (12-17), 14. Filiaşi 11 (18-28), 15. ACS Poli 8 (11-29), 16. Cărbuneşti 5 (7-31).

……

Liga a IV-a Dolj Mass, etapa 12


Vineri, 8 noiembrie: ACS Desa – Progresul Segarcea 4-6.
Sâmbătă, 9 noiembrie: Metropolitan Işalniţa – Unirea Amărăştii de Jos 5-2, UT Dăbuleni – Danubius Bechet 5-0, Recolta Ostroveni – Dunărea Calafat 8-2, CS Cârcea – Victoria Pleniţa 6-1, Tractorul II Cetate – Viitorul Măceşu de Sus 3-2.
Duminică, 10 noiembrie: Progresul Cerăt – Flacăra Moţăţei 6-2, Tineretul Poiana Mare – Jiul Podari 1-3.

Clasament: Jiul Podari 32 puncte (golaveraj 50-15), 2. UT Dăbuleni 30 (53-26), 3. Metropolitan Işalniţa 28 (34-15), 4. Danubius Bechet 27 (45-22), 5. CS Cârcea 25 (47-19), 6. Progresul Cerăt 25 (37-28), 7. Amărăştii de Jos 23 (26-16), 8. Victoria Pleiniţa 19 (25-29), 9. ACS Desa 14 (38-40), 10. Progresul Segarcea 11 (34-41), 11. Tractorul II Cetate 11 (32-39), 12. Poiana Mare 11 (15-30), 13. Măceşu de Sus 10 (25-30), 14. Flacăra Moţăţei 7 (26-37), 15. Recolta Ostroveni 5 (22-47), 16. Dunărea Calafat 0 (4-79).

ȘTIRI VIDEO GdS